HARMONIUM - HISTORIE
Aktuality

Aktuality

– 1.6.2023 –
Všichni jste srdečně zváni na letošní Noc kostelů do kostela sv. Jana Nepomuckého u Milosrdných bratří v Prostějově. Slavnostně bude uvedeno námi zrestaurované velice vzácné koncertní harmonium postavené firmou Packard USA v roce 1895.

Tento týden jsme koupili toto vzácné harmonium postavené firmou D. W. Karn & Co. Woodstock Canada. V Evropě se jedná o ojedinělý nástroj této velikosti výše uvedené firmy. Od dnešního dne je součástí stálé expozice.


Dnes při práci na jednom harmoniu z naší sbírky jsme uvnitř nástroje našli tento krásně zachovalý dobový certifikát. Toto harmonium postavené firmou Packard v USA zazní poprve na letošní Noci kostelů v kostele sv. Jana Nepomuckého u Milosrdných bratří v Prostějově. Více fotografií a informací již brzy.


Tento týden jsme do naší expozice HARMONIUM – HISTORIE v Prostějově dostali darem toto reprezentativní harmonium postavené na počátku 20. století firmou Jan Tuček Kutná Hora. Veřejnosti bude brzy představeno společně s dalšími nástroji této firmy v rámci ojedinělé výstavy ke 110. výročí úmrtí varhanáře Jana Tučka (1842 – 1913).


V těchto dnech probíhá v naší expozici instalace nového dvoumanuálového harmonia, které bylo postaveno na přelomu 19. a 20. století firmou Jan Tuček Kutná Hora. Jedná se o velmi reprezentativní harmonium této firmy. Již brzy bude k vidění v rámci komentovaných prohlídek.


Fotografie z udělování cen Olomouckého kraje dne 19. dubna 2023. Ondřej Mucha & Jan Tomanek – Cena Olomouckého kraje za přínos v oblasti kultury za rok 2022.Už jste někdy ochutnali Hudební jednohubky? Pokud ne, přijměte naše pozvání a prozradíme Vám tajemství receptů připravených hudebních pokrmů.
Částečně nahlédneme také do prostějovské hudební kuchyně 🙂 Znáte ji?

Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial
Facebook